Formaţia Poli Iaşi a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul susţinut, luni, în deplasare, în compania echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, în etapa a XI-a a Ligii I.

Pentru Poli Iaşi a marcat Passaglia, în minutul 70, în timp ce pentru Sepsi a înscris Tincu, în minutul 80.

Poli Iaşi: Târnovanu - Gallego, Frăsinescu, Diallo (Passaglia '46), Radu - Mihalache, Loshaj -  Platini, Andrei Cristea (Chelaru '75), Horşia (Bîrnoi '64) - Ad. Bălan. Antrenor: Mihai Teja

Sepsi: Fejer - Kylien, Tincu, Bouhenna, Fl. Ştefan - Velev (Flores '75), Vaşvari, Deaconu - Safranko, Carnat (Andrezly '72/Salli '79), Karanovic. Antrenor: Csaba Laszlo

Cartonaşe galbene: Diallo '34 /Carnat '37

Meciul a fost arbitrat de o brigadă formată din Cătălin Popa (central), Valentin Avram, Vladimir Urzică (asistenţi) şi Adrian Viorel Cojocaru (rezervă).

Observatori au fost Marian Dorobanţu şi Marin Petrache.