Fotbalistul echipei Genk, Ianis Hagi, a înscris două goluri şi pasat decisiv la cealaltă reuşită a formaţiei sale, sâmbătă seară, la meciul din deplasare cu St. Truiden, scor 3-3, din etapa a noua a campionatului Belgiei.

Hagi a înscris în minutele 48 şi 60, ambele goluri din penalti. În plus, fotbalistul român a pasat decisiv la golul lui Bongonda, din minutul 14.

Pentru St. Truiden au marcat Boli ’67, ’87 şi Garcia ’80.

Ianis Hagi a jucat până în minutul 69.

În minutul 62, jocul a fost suspendat pentru aproximativ un sfert de oră, din cauza fanilor gazdelor, care au aruncat cu mai multe obiecte către poarta echipei oaspete.