Formaţia Universitatea Cluj a învins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 4-0, echipa Petrolul Ploieşti, în primul meci al etapei a opta a Ligii a II-a.

Golurile au fost marcate de Gavra '51, Florescu '76 (penalti), Taub '85 şi Burghele '90+1.

În minutul 73, antrenorul Petrolului, Flavius Stoican, a fost trimis în tribună, pentru protest. El a şi a făcut semne echipei să iasă de pe teren şi a mers în tribună după aproximativ 4 minute.

Partidele Sportul Snagov - FK Csikszereda, CS Mioveni - Dunărea Călăraşi, Pandurii Târgu Jiu - UTA Arad, Daco-Getica Bucureşti - Metaloglobus Bucureşti, Turris Oltul Turnu Măgurele - Viitorul Pandurii Târgu Jiu, Concordia Chiajna - Campionii FC Argeş şi ASU Politehnica Timişoara - CSM Reşiţa au loc sâmbătă, iar meciul Rapid - SCM Gloria Buzău este programat duminică.

Întâlnirea Farul Constanţa - Ripensia Timişoara are loc luni.