Kayserispor, cu portarul Silviu Lung jr pe teren tot meciul, a fost învinsă, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 3-2 (0-1), de Galatasaray, în etapa a III-a a campionatului turc de fotbal.

Gazdele au primit în această partidă trei cartonaşe roşii, iar oaspeţii unul.

Kayserispor a condus la pauză prin golul marcat de Pedro Henrique '37. Galata a întors scorul prin Belhanda '66 (p) şi Ryan Babel '87. Umut Bulut a egalat în minutul 90+1, când formaţia sa evolua în 9 jucători, iar cea din Istanbul în zece, dar campioana Turciei a marcat golul victoriei în minutul 90+8, prin Adem Buyuk.

Abdennour '65, Pedro Henrique '73 şi Umut Bulut ' 90+4 au fost eliminaţi din echipa lui Lung, respectiv Emre Mor '89.