Răzvan Marin a marcat golurile echipei Standard Liege în meciul cu FC Bruges, scor 2-0, din etapa a IX-a a play-off-ului campionatului Belgiei.

Marin a marcat din penalti în minutul 68 şi a reuşit un al doilea gol în minutul 90.

Tot în etapa a IX-a, echipa Antwerp, pregătită de Ladislau Boloni, a fost învinsă, pe teren propriu, de Gent, scor 2-1.

În urma acestui rezultat, echipa RC Genk a câştigat campionatul Belgiei, având 51 de puncte, cu patru mai multe decât FC Bruges. Standard este pe locul 3, cu 39 de puncte, iar Antwerp pe 4, tot cu 39 de puncte.

Genk a mai câştigat titlul în 1999, 2002 şi 2011.