Formaţia PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu şi la care evoluează Alin Toşca, a fost învinsă, joi, în deplasare, cu scorul de 1-0, de echipa Vidi, într-un meci din grupele Ligii Europa.

Alin Toşca a fost integralist la PAOK.

Tot joi, Rapid Viena, cu Andrei Ivan integralist, a remizat cu Villarreal, scor 0-0, şi Standard Liege, cu Răzvan Marin pe teren până în minutul 88, a fost învinsă cu 2-1 de FC Krasnodar.

În urma meciurilor din etapa a patra a grupelor, s-au calificat în 16-imile competiţiei echipele Chelsea Londra, Eintracht Frankfurt şi Lazio Roma.

Rezultate din Liga Europa:

Grupa G

Rapid Viena – Villarreal 0-0

Spartak Moscova - Glasgow Rangers 4-3

Au marcat: Melgarejo ’22, Goldson ’35 (autogol), Luiz Adriano ’58, Hanni ’59 / Eremenko ‘5 (autogol), Candeias ’27, Middleton ‘41

Grupa H

Apollon Limassol - Eintracht Frankfurt 2-3

Au marcat: Zelaya ’71, ‘90+4 (penalti) / Jovic ’17, Haller ’55, Gacinovic ‘58

În minutul 81, dela Eintracht a fost eliminat Stendera.

Akhisarspor - FC Sevilla 2-3

Au marcat: Manu ’52, Ayik ’78 / Nolito ’12, Muriel ’38, Ever Banega ’87 (penalti)

În minutul 57, de la FC Sevilla a fost eliminat Sergi Gomez, iar Guray Vural (Akhisar) a ratat un penalti.

FC Krasnodar - Standard Liege 2-1

Au marcat: Suleymanov ’79, Wanderson ’82 / Carcela ‘19