Formaţia CSM Poli Iaşi a învins, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (1-0), echipa Gaz Metan Mediaş, într-un meci din etapa a XI-a a play-out-ului Ligii I, în care ar fi putut să mai înscrie o dată, Andrei Cristea ratând un penalti.

Golul a fost marcat de Bole '7.

1-0: Bole a înscris din doi metri,după o centrare a lui Panţîru.

În minutul 37, Florin Mazilu a acordat penalti pentru un fault al lui Greab la Bole. Andrei Cristea a executat slab, iar Greab a apărat.

În minutul 88, de la oaspeţi a fost eliminat Eric, după ce a primit al doileea cartonaş galben.

CSM Poli Iaşi: Grahovac – Voicu, Frăsinescu, Ciucă, Ţigănaşu (Sato '77) – Răuţă, Mitic, Panţîru (Ştefănescu '82), Bole – Golubovici (Ciucur '74), Cristea. Antrenor: Eugen Neagoe.

Gaz Metan Mediaş: Greab – Romeo, Trtovac, Akaki, Buzean – Zaharia (Danci '53), Bic – Buziuc, Eric, Curtean (Lupu '65) – Sikorski (Munteanu '46). Antrenor: Cristian Pustai.

Cartonaşe galbene: Mitic '63, Voicu '90+4 / Greab '35, Zaharia '39, Akaki '42, Eric '51, '88

Cartonaş roşu: Eric '88

Arbitri: Florin Mazilu - Gero Szabo, Gabriel Bârjac - Istvan Kovacs

Observatori: Marian Dorobanţu, Imilian Şerbănică