Echipa germană Bayer Leverkusen a terminat la egalitate, marţi, în deplasare, scor 1-1 (1-0), cu formaţia ŢSKA Moscova, într-un meci din etapa a cincea a grupei E a Ligii Campionilor, rezultat în urma căruia ruşii nu mai au şanse de calificare în optimile de finală ale competiţiei.

Oaspeţii au deschis scorul prin Volland, în minutul 16, gazdele reuşind egalarea prin Natcho, în minutul 76, din penalti.

Portarul echipei ŢSKA Moscova, Igor Akinfeev, a jucat meciul cu numărul 100 în cupele europene.

Formaţia rusă păstrează şanse pentru clasarea pe locul trei, care duce în 16-imile de finală ale Ligii Europa.

Cealaltă partidă din grupa E, dintre echipa franceză AS Monaco şi formaţia engleză Tottenham Hotspur, se va disputa la ora 21.45.