Antrenorul echipei FCSB, Nicolae Dică, s-a declarat fericit, duminică seară, pentru că şi-a făcut jucătorii să înţeleagă, la pauză, că pot câştiga meciul cu Chindia Târgovişte

”Am avut o primă repriză foarte slabă. Nu am trăit aşa ceva până acum. Echipa adversă să fie în zece şi să primim două goluri pe degajări de portar. Nu se poate! În partea secundă am revenit, am marcat dar era să primim încă un gol şi tot pe o degajare de portar. Avem fundaşi centrali înalţi, la antrenamente o să-i pun să repete cum să respingă degajările portarilor adverşi cu lovituri de cap.

Mă bucur că la pauză i-am făcut să înţeleagă că trebuie să câştigăm. Au fost ravagii în vestiar”, a declarat Niolae Dică.

FCSB a învins echipa Chindia Târgovişte cu scorul de 3-2 într-un meci contând pentru etapa a cincea din Superligă.