Selecţionata U19 a Angliei a învins selecţionata similară a Israelului cu 3-1, în finala Campionatului European U19, care s-a desfăşurat în Slovacia.

În meciul care s-a disputat pe arena ”Antona Malatinskeho” din Trnava, Israel a deschis scorul în minutul 40 prin Oscar Gloukh.

Anglia a egalat în repriza secundă, minutul 52, prin apărătorul lui Manchester City, Callum Doyle. Cum scorul a rămas egal până la finalul celor 90 de minute regulamentare, s-a intrat în prelungiri.

În minutul 108 Carney Chukwuemeka, de la Aston Villa, i-a adus în avantaj pe englezi, iar în minutul 116 Aaron Ramsey a înscris ultimul gol al partidei, stabilind scorul final, Anglia-Israel 3-1.